تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  21:42 اخبار  Medical Equipment با تقدیر از 25 نام‌آور علمی و ادبی، هفتمین همایش چهره‌های ماندگار برگزار می‌شود
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: يک شنبه 10 شهريور 1387
با تقدیر از 25 نام‌آور علمی و ادبی، هفتمین همایش چهره‌های ماندگار برگزار می‌شود

هفتمین همایش چهره‌های ماندگار با تقدیر از 25 نام‌آور علمی و فرهنگی کشور، 19 آبان جاری در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر رضا پورحسین، مدیر شبکه چهار سیما و رییس ستاد همایش چهره‌های ماندگار با اعلام این مطلب در خصوص اهداف برگزاری این همایش، گفت: تکریم علم و عالم و به نوعی گسترش فرهنگ تکریم در زمان حیات عالمان، انگیزه سازی و الگوسازی برای نسل نو به خصوص انگیزه علم گرایی و کمک به جنبش نرم افزاری در تولید علم از اهداف این همایش به شمار می‌آید که طی شش دوره قبلی همایش نیز دنبال شده است.
وی با بیان این که با برگزاری این مراسم می‌توانیم به روحیه علم گرایی کمک کنیم، خاطرنشان کرد: این همایش با همکاری فرهنگستان‌های چهار گانه کشور، برخی از دانشگاههای بزرگ و انجمن‌های علمی کشور در رشته‌های پزشکی، مهندسی ، علوم پایه، کشاورزی، هنر، علوم انسانی، شعر و ادبیات برگزار خواهد شد.
دکتر پورحسین تعداد برگزیدگان در این همایش را 25 نفر اعلام و خاطر نشان کرد: ما توجه زیادی به ترکیب دو واژه چهره و ماندگار داریم که چهره بودن لازمه علمی و مرجع اخلاقی بودن می‌باشد و از طرفی دیگر باید آثاری را به عنوان آثار ماندگار از خود به جای گذاشته باشند.

رییس ستاد همایش چهره‌های ماندگار افزود: همایش چهره‌های ماندگار در سطح بین المللی در میان افراد خارج از کشور مخصوصا ایرانیان مقیم خارج به خوبی مطرح شده است و ما هر ساله با استقبال اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور روبرو هستیم.
رییس ستاد برگزاری این همایش تصریح کرد: همایش چهره‌های ماندگار صرفا به روز همایش محدود نخواهد شد و در طول سال ستاد ارتباط نزدیکی با افراد برگزیده دارد که از جمله آنها استفاده از نظرات آنان در گردهمایی‌های علمی، تدارک سخنرانی و موزه سرای چهره‌های ماندگار در کاخ سعدآباد است.
وی با بیان اینکه برنامه‌هایی برای معرفی برگزیدگان از شبکه‌های مختلف مخصوصا شبکه چهار سیما پخش خواهد شد، افزود: این برنامه‌ها در قالب جلسات و گردهمایی مطمئنا دارای حجم کمی بوده و پیشنهاد می‌شود رسانه‌ها و محافل علمی که قادر به برگزاری این مراسم هستند گامی در جهت معرفی بیشتر چهره‌های ماندگار بردارند.
مدیر شبکه چهار سیما عنوان کرد: ما هر سال تعدادی کتاب با مضمون زندگینامه چهره‌های ماندگار چاپ می‌کنیم که تا به حال 41 جلد کتاب در این خصوص چاپ شده و ادامه خواهد یافت. همچنین 10 برنامه از شبکه‌های صدا و سیما و نشریه‌ای به صورت فصل نامه در حال معرفی آنان هستند.
در ادامه این نشست خبری، محمود اسعدی دبیر ستاد چهره‌های ماندگار در خصوص ملاک‌های تایید انتخاب اساتید بیان کرد: این ملاکها در دو بخش اصلی دانشگاهها و ادبیات تنظیم شده است که درحوزه دانشگاهها 15 ملاک از جمله مدرک استادی،‌ داشتن آثاری در رشته‌های خود، نشان‌های مختلف،‌ میزان مقالات و مرجع بودن فرد در همان رشته مورد توجه قرار می‌گیرد و در حوزه ادبیات اهالی رشته‌های شعر، ادبیات و علوم انسانی اجماع می‌کنند که چه کسی به عنوان چهره ماندگار معرفی شوند.
وی درباره جوایز افراد برگزیده اعلام کرد: سال‌های گذشته به هر نفر یک خودرو اعطا می‌شد که امسال مبلغ نقدی در حد خودرو سمند به برندگان اهدا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اسعدی ضمن اشاره به اینکه برخی از افراد از نظر دبیرخانه همایش چهره‌های ماندگار بوده‌اند ولی خود مایل به مطرح شدن و تقدیر در این همایش نبودند، اظهار کرد: تعدادی از این افراد اصرار داشتند که دیگران جلوتر از ما قرار دارند که به عنوان مثال مرحوم طاهره صفارزاده از جمله شخصیتهای بودند که با ملاکهای ما مطابقت می‌کردند ولی نمی‌خواستند مطرح شوند.
وی خاطر نشان کرد: در هر رشته به علت زیاد بودن گرایش‌ها تنها یک نفر انتخاب می‌شود که به عنوان مثال در رشته پزشکی چهار نفر،‌ مهندسی پنج نفر، علوم پایه سه نفر، کشاورزی یک نفر، هنر چهار نفر، علوم انسانی یک نفر و شعر و ادبیات چهار نفر معرفی خواهند شد.
به گزارش ایسنا، دبیر ستاد همایش چهره‌های ماندگار با اعلام اینکه مرحوم قیصر امین پور نیز به عنوان چهره ماندگار در مراسم امسال تقدیر می‌شود بیان کرد: تاکنون در شش دوره برگزار شده از سال 1380، 184 نفر انتخاب شده‌اند که حدود 20 نفر از آنان در طی این سالها مرحوم شده‌اند.
وی درباره شورای داوران همایش چهره‌های ماندگار هم تصریح کرد: با نظرخواهی از 300 انجمن علمی، دانشگاه و فرهنگستان، شورای داوری 15 نفره متشکل از افراد شاخص در رشته‌های مختلف انتخاب شده‌اند.

منبع خبر: http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1222883&Lang=P

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه