تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  22:5 اخبار  Medical Equipment مدیرعامل کانون هموفیلی ایران از طرح ملی سرشماری بیماران هموفیلی و دیگر اختلالات انعقادی در کشور خبر داد و گفت: این طرح به زودی در سه استان اصفهان، کاشان و فارس پایلوت می‌شود.
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: شنبه 18 مهر 1388
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران از طرح ملی سرشماری بیماران هموفیلی و دیگر اختلالات انعقادی در کشور خبر داد و گفت: این طرح به زودی در سه استان اصفهان، کاشان و فارس پایلوت می‌شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: بهداشت و درمان - عمومی

احمد قویدل در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر گفت: مراحل مقدماتی اجرای طرح ملی سرشماری این بیماران که شامل آمادگی آزمایشگاه‌های محل مراجعه از نظر تجهیزات و کیت‌های آزمایشگاهی و همچنین تهیه نرم‌افزار متناسب با آن پایان یافته و این طرح ملی در آستانه اجرایی شدن در استان‌های سراسر کشور است.

وی گفت: طی هفته گذشته اولین سفر کاری این طرح به کاشان و اصفهان انجام شد و پیش‌بینی می‌شود مراحل اجرایی طرح با آماده شدن آزمایشگاه‌ها و انجام فراخوان‌های لازم، از 15 روز آینده اجرایی شود. این طرح اولین طرح ملی با همکاری بخش دولتی، خصوصی و انجمن‌ حامی بیماران است که در صورت رسیدن به اهداف خود می‌تواند بستر همکاری‌های آینده را هموار کند.

قویدل ادامه داد: در طرح مذکور برای اولین بار بانک اطلاعات جامع بیماران هموفیلی و دیگر اختلالات انعقادی در سیستم دولتی شکل خواهد گرفت. طرح ملی سرشماری بیماران هموفیلی و دیگر اختلالات انعقادی همچنین می‌تواند موجبات توجه دقیق‌تر دانشگاه‌های علوم پزشکی را به حوزه هموفیلی جلب کند. بیماری هموفیلی در تعریف علمی آن صرفا شامل کمبود فاکتور 8 و 9 خون است و اساس انتقال آن نیز به صورت ارثی و وابسته به جنس مونث است. دیگر اختلالات انعقادی از نظر وراثت چنین ویژگی ندارند.

وی با بیان این که در اجرای طرح مذکور تلاش می‌شود که بازآموزی لازم برای جامعه بیماران، پزشکان عمومی و پرستاران صورت گیرد، ادامه داد: بر اساس طرح سرشماری بیماران هموفیلی و دیگر اختلالات انعقادی، این بیماران باید کارت ویژه‌ای که توسط وزارت بهداشت در اختیار کلیه مراکز قرار می‌گیرد را دریافت کنند.

به گفته قویدل، در صورتی که آزمایش‌های انجام شده در رابطه با بیمار، بعد از سال 1382 و در یکی از سه مرکز مرجع این طرح شامل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مرکز درمان جامع هموفیلی ایران و آزمایشگاه انعقاد سازمان انتقال خون، انجام شده باشد، به انجام آزمایش‌های مجدد نیازی نبوده و عملا با ثبت‌نام و دریافت کارت، کار سرشماری بیمار خاتمه خواهد یافت در غیراین صورت، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده بیمار باید در آزمایشگاه‌های انعقاد تجهیز شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی هر استان و یا هر مرجع دیگر مورد تایید دانشگاه استان مربوطه، مجددا مورد آزمایش قرار گیرد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: در این طرح سرشماری، به بیماران با مشکل مهار کننده نیز توجه ویژه‌ای خواهد شد. این مشکل که اساسا در بیماران با کمبود فاکتور هشت و در موارد نادر در رابطه با بیماران با کمبود فاکتور 9 بروز می‌کند، عملا به تغییر داروی مورد نیاز بیمار و استفاده از فاکتور 7 و فایبا منجر خواهد شد.

به گفته وی، در حال حاضر در استان‌های آذربایجان غربی، لرستان و یزد برنامه‌ریزی‌هایی برای سمینارهای هموفیلی طی یک ماه آینده انجام گرفته که بی‌تردید به استان‌های دیگر نیز تسری خواهد یافت.

کد خبر: 8807-00472
منبع خبر: http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1415926&Lang=P

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه