تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  22:39 اخبار  Medical Equipment جزییات آیین‌نامه اعطای بورس کوتاه مدت
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: شنبه 2 خرداد 1388
جزییات آیین‌نامه اعطای بورس کوتاه مدت

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: آموزشی

رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح آیین‌نامه اعطای بورس تحصیلی دوره‌های کوتاه مدت دوره تکمیلی phd خارج از کشور، تاکید کرد:هیچ گونه محدودیتی در اعزام دانشجویان دکترای تخصصی پرستاری و داروسازی برای بورس کوتاه مدت وجود ندارد. دکتر غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در اعطای بورس تحصیلی دوره‌های کوتاه مدت دوره تکمیلی phd خارج از کشور پروژه‌های متقاضیان مورد اهمیت است و باید موضوع پایان‌نامه آنها در شورای بورس وزارتخانه تایید شود.
شرایط مجازین متقاضی بورس کوتاه مدت
وی با اشاره به جزئیات آیین‌نامه اعطای بورس، گفت: برای استفاده از دوره‌های کوتاه مدت متقاضی باید دانشجوی مقطع Phd دانشگاه‌ها یا موسسات وابسته به وزارت بهداشت باشد. وی افزود: البته دانشجویان شاغل به تحصیل در موسسات و دانشگاه‌های غیر وابسته به وزارت متبوع در صورتی امکان استفاده از دوره مذکور از طریق اعتبارات این وزارتخانه را دارند که یا بورس داخل وزارت متبوع بوده یا رابطه استخدامی با دانشگاه‌ها و موسسات وابسته به این وزارتخانه را داشته باشند.
جزییات شرایط ورود به دوره
ممنوعیت اعطای بورس در صورت اخذ مدرک
وی در ادامه گذراندن امتحان جامع، تایید سطح زبان دانشجو توسط دانشگاه محل تحصیل، داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها و موسسات معتبر خارج از کشور و تکمیل فرم تایید پذیرش توسط استاد راهنما، گروه و دانشکده را از جمله شرایط متقاضیان دوره‌های تکمیلی phd عنوان کرد و افزود: احراز صلاحیت‌های عمومی و موافقت محل خدمت در خصوص بورسیه‌هایی که رابطه استخدامی دارند از دیگر شرایط است.

دکتر حسن زاده با بیان اینکه زمان استفاده از دوره تکمیلی خارج از کشور پس از قبولی در آزمون جامع و حداکثر 6 ماه قبل از اتمام مهلت قانونی برای ادامه تحصیل بر اساس آیین نامه آموزشی دوره دکترای تخصصی است، تصریح کرد: در صورت اتمام مهلت و سنوات تحصیلی دانشجو و یا فراغت از تحصیل و اخذ مدرک امکان استفاده از دوره مذکور وجود ندارد.
قطع مقرری تحصیلی دانشجویان بورس داخل به محض خروج از کشور
احتساب دوره تکمیلی خارج از کشور جزو سنوات تحصیلی دانشجو
وی در خصوص شرایط مقرری تحصیلی این دسته از دانشجویان، اظهار کرد: مقرری تحصیلی دانشجویان بورسیه داخل و دانشجویان دارای تعهد عام به محض خروج از کشور قطع و برقراری مجدد مقرری پس از بازگشت دانشجو به کشور در صورت عدم اتمام تحصیل و برابر با ضوابط و آیین نامه مربوطه خواهد بود. رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه دوره تکمیلی خارج از کشور جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: مهلت استفاده از بورس کوتاه مدت یکسال است.
کسرمدت بورس کوتاه مدت از مدت بورس داخلی
وی با بیان اینکه حداکثر مدت بورس 6 ماه است، اظهار کرد: مدت بورس کوتاه مدت از مدت بورس داخلی کسر می‌شود و در صورتی که دانشجو 6 ماه در خارج از کشور باشد حداکثر 4 سال از مزایای بورس داخل بهره‌مند می‌شود.
وی با بیان اینکه پرداخت کلیه هزینه‌های دانشجویان و همراهان شامل بلیط رفت و برگشت و مقرری زندگی، بیمه، هزینه کتاب بر اساس دستور العمل ارزی وزارت متبوع و مصوبه هیات دولت در خصوص مقرری دانشجویان قابل پرداخت است، تصریح کرد: کلیه حقوق و مزایای افرادی که در این مدت از ماموریت آموزشی استفاده می‌کنند نیز به حساب وزارت بهداشت واریز می‌شود و بابت این دوره هیچگونه شهریه‌ای به دانشگاه خارج پرداخت نمی‌شود.
انجام پایان نامه با سرپرستی استادان راهنما در داخل
وی با تاکید بر اینکه دانشجویان بورسیه باید پس از پایان دوره در خارج به کشور مراجعت و گزارش جامعی از فعالیت‌های عملی و گواهی پایان دوره را با تایید نمایندگی علمی در کشور مربوطه به مرکز خدمات آموزشی ارائه دهند، خاطر نشان کرد: دانشجویان باید پایان نامه خود را با سرپرستی استادان راهنما در محل اصلی آموزش خود در داخل انجام دهند.
اعلام جزییات و شرایط دوره‌های کوتاه مدت دوره‌ تکمیلی فوق تخصصی
وی با اشاره به شرایط دوره‌های کوتاه مدت دوره‌ تکمیلی فوق تخصصی، گفت: دستیاران فوق تخصص که تعهد خود را به صورت عضو هیات علمی سپرده و در امتحان بورد فوق تخصص نمرات برتر کسب کرده‌اند می‌توانند از بورس این دوره حداکثر به مدت 6 ماه در خارج از کشور استفاده کنند.
دکتر حسن زاده با تاکید بر اینکه اعطای بورس به این افراد بر اساس معرفی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و پس از تصویب شورای اجرایی بورس میسر است، اظهار کرد: متقاضیان این دوره باید در زمان اعطای بورس، خدمت خود را به صورت عضو هیات علمی شروع کرده باشند.
رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در خاتمه با تاکید بر اینکه تایید پذیرش اخذ شده توسط دانشگاه و سپردن وثیقه به دانشگاه محل خدمت به منظور انجام تعهدات بورس اعطایی پس از بازگشت الزامی است، خاطر نشان کرد: افرادی که عضو هیات علمی رسمی و پیمانی دانشگاه‌ها هستند برای طی این دوره از ماموریت آموزشی استفاده می‌کنند و باید حقوق و مزایایشان در مدت استفاده از بورس به حساب متمرکز وزارت متبوع واریز شود.

کد خبر: 8712-09344
منبع خبر:
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1302293&Lang=P

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه