تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  20:38 اخبار  Medical Equipment رییس انجمن رادیولوژی: توسعه رادیولوژی دیجیتال نیازمند گسترش خطوط اینترنت پرسرعت است
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: شنبه 5 ارديبهشت 1388
رییس انجمن رادیولوژی: توسعه رادیولوژی دیجیتال نیازمند گسترش خطوط اینترنت پرسرعت است

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: بهداشت و درمان - عمومی
رییس انجمن رادیولوژی ایران بر ضرورت توسعه رادیولوژی دیجیتال با هدف تسریع در تشخیص بیماری‌ها تاکید و تصریح کرد: گسترش این شیوه از رادیولوژی مستلزم گسترش خطوط اینترنت پر سرعت است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر عبدالرسول صداقت که در آستانه «بیست و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران» سخن می‌گفت که از 8 تا 11 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر پزشکان در بسیاری از مراکز پیشرفته، تصویر تهیه شده از بیمار را بررسی کرده و برای تشخیص و مشاوره لازم از طریق خطوط پر سرعت اینترنت به دیگر نقاط کشور یا حتی سایر نقاط دنیا ارسال می‌کنند؛ در چنین وضعیتی دیگر نیاز به اعزام بیمار به مراکز متعدد نیست و این امر علاوه بر سرعت در تشخیص فرایند درمان را کوتاهتر می‌کند.
وی، بهره‌گیری از این شیوه را مستلزم وجود سیستم PACS دانست که سیستمی با قابلیت ذخیره از تصاویر بوده که امکان ارسال آن را به هر نقطه از دنیا فراهم می‌کند. صداقت با اشاره به این که سیستم PACS هم اینک در سیستم‌های تصویربرداری خصوصی در ایران راه یافته است، گفت: متاسفانه هنوز در بخش دولتی پیشرفت چشمگیری در این زمینه نداشته‌ایم که با نشستهای انجام شده با اداره کل تجهیزات پزشکی و قائم مقام وزیر بهداشت در امور بازرگانی برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است. همچنین مقرر شده در مراکز عمده بیمارستانی و مراکز استانها از این روش استفاده شود.
وی ادامه داد: قرار است، جزئیات این مسایل در کنگره بیست و پنجمین کنگره رادیولوژی مورد بحث و هم‌اندیشی متخصصان و مسوولان قرار بگیرد. بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی رادیولوژی ایران با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علم تصویربرداری و با حضور میهمانان داخل و خارج کشور 8 تا 11 اردیبهشت ماه در هتل المپیک تهران بر پا می‌شود. این کنگره با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علم تصویربرداری برگزار می‌شود محورهای مختلف این حوزه از جمله تصویربرداری دستگاه اسکلتی، مدیریت در رادیولوژی و رادیولوژی از دیدگاه متخصصان رشته‌های بالینی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

کد خبر: 8802-02484
منبع خبر:
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1324218&Lang=P

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه