تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  21:50 اخبار  Medical Equipment درسال جاری سند ارتقای سلامت سالمند تدوین خواهد شد
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: شنبه 22 فروردين 1388
درسال جاری سند ارتقای سلامت سالمند تدوین خواهد شد

رئیس اداره ارتقای سلامت سالمندان وزارت بهداشت گفت: سند ارتقای سلامت سالمند با درگیر کردن مراکز ارتقای سلامت درکشور تدوین خواهد شد. به گزارش خبرگزاری سلامت نیوز سهیلا خوشبین در همایش سراسری سالمندی و پزشکی سالمندان افزود: ترویج شیوه زندگی سالم در دوره سالمندی وبرنامه جامع سالمندی، دو طرح دردست بررسی وزارت بهداشت به منظور ارتقاء سلامتی سالمندان است. وی بیان داشت: تشکیل شورای عالی سالمندی  در راستای استراتژی های ارتقای سلامت سالمندان درقالب  یک تیم سالمندی ازدیگربرنامه های وزارت بهداشت است.
رئیس اداره ارتقای سلامت سالمندان وزارت بهداشت با اعلام اینکه سالمندان به چهارده نوع مراقبت نیاز دارند خاطرنشان کرد:  وزارت بهداشت هم اکنون به دنبال بهبود و کیفیت زندگی سالمند در راستای ارتقاء سلامت سالمند است که به عنوان رسالتی مهم برای خود تعریف کرده است.
وی اظهار داشت: اجزای ارزیابی برنامه جامع سالمندی بر پنج محور، طبی، عملکردی،‌ روانی، ‌اجتماعی و محیطی قرار گرفته است.
خوشبین اضافه کرد: برنامه های درگیر در ارزیابی برنامه جامع سالمندی در قالب بیمارستان محور،‌جامعه محور، مراکز خدمات پرستاری و مدل Integrated service/ finaneing models  و مدیریت مراقبت های مزمن و برنامه های مراقبت های انحصاری سالمندان  تعریف شده است.
وی با اشاره به پنج مدل مراقبتی درسلامتی سالمندان  تصریح کرد: دریک مدل مراقبتی محوریت با پزشک است و بیمارنقشی در درمان خود ندارد واین درحالی که در دومین طرح مراقبتی محوریت با بیماری سالمند می شود و حتی بیمار قربانی بیماری خود می گردد و بدون توجه به امر پیشگیری به عوامل ایجاد کننده بیماری می پردازند.
خوشبین قراردادن پیشگیری بربیمار،‌ پزشک و بیماری را سومین مدل مراقبتی سالمند تعریف کرد و افزود: معلولیت یا ناتوانی سالمند و تاکید بر عوامل اجتماعی تعیین کننده معلولیت در یک جامعه و توجه به مسایل روحی و جسمی سالمند و تاثیر عوامل روانی واجتماعی تاثیر گذار بر رفتار و احساسات سالمندان دومدل اخیر مراقبت سالمندان نام برد.
وی حفظ توانمندی و استقلال جسمانی،‌ ذهنی و اجتماعی فرد به طور مطلوب و کاهش میزان ناتوانی و عوارض بیماریهای مزمن،‌ به حداقل رساندن فشارهای روحی و توجه به برنامه CGA در برنامه ارزیابی جامع سالمندی که در آن تنها علاوه برمسئله طبی بیماران به بعد فیزیکی،‌اجتماعی،‌محیطی و روحی سالمندان توجه می شود.

منبع خبر:
http://ghatreh.com/news/3217240.html

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه