تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  20:43 اخبار  Medical Equipment افزایش استعمال دخانیات و تغذیه نامناسب زمینه‌ساز بیماری‌های قلبی
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: دو شنبه 26 اسفند 1387
افزایش استعمال دخانیات و تغذیه نامناسب زمینه‌ساز بیماری‌های قلبی

دبیرعلمی همایش قلب و عروق خاورمیانه: سن شیوع بیماری‌های قلبی در منطقه به 35 سال کاهش یافت

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: بهداشت و درمان - عمومی

دبیر علمی سومین همایش قلب و عروق خاورمیانه با اشاره به شیوع بالای بیماری‌های قلبی - عروقی و کاهش سن ابتلا به این بیماری‌ها تا 35 سال، بر ضرورت توجه بیش از پیش به اطلاع رسانی و پیشگیری از این بیماری‌ها در کشور تاکید کرد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر جلال زمانی، دبیر علمی سومین همایش قلب و عروق خاورمیانه (ایران و عرب)، با اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی - عروقی در کشورهای مختلف دنیا به ویژه خاورمیانه، اظهار کرد: بالا بودن ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی در منطقه خاورمیانه از جمله مصرف زیاد گوشت، شیوع دخانیات، ابتلا به بیماری‌های قند و فشار خون و بالا بودن میزان استرس از عمده‌ترین علل مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در منطقه است.

وی با اشاره به وجود انواع مختلف بیماری‌های قلبی - عروقی خاطرنشان کرد: گرفتگی و انسداد عروق کرونر که تنظیم کننده انقباضات عضله قلب هستند از مهمترین بیماری‌های قلبی عروقی است که افزایش سکته قلبی در سنین پایین را به دنبال دارد؛ طوری که سن شیوع این قبیل بیماری‌ها در خاورمیانه به 35 سال هم رسیده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اشاره به شیوع کم بیماری‌های مادرزادی قلبی در کشور که به دلیل تشخیص به موقع و زودرس قابل درمان هستند، تصریح کرد: پیشرفت‌های بسیار خوبی در بیست سال اخیر در حوزه تشخیص و درمان بیماری‌های قلب و عروق در کشور حاصل شده است. امکانات درمانی موجود در ایران در زمینه درمان‌های جراحی و دارویی نیز مانند سایر کشورهای پیشرفته دنیاست.

وی در پایان تاکید کرد: آنچه که باید در ایران بیشتر مورد توجه قرار گیرد مساله پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی است که باید فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی جدی‌تر و بیشتری در این زمینه انجام شود.

کد خبر: 8712-13464
منبع خبر: http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1306413&Lang=P

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه