تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 جمعه 20 تير 1399  -  14:14 اخبار  Medical Equipment مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت عنوان کرد: الزامی بودن حضورناظران فنی درتولید وتوزیع تجهیزات پزشکی. ضرورت حضوریک مهندس پزشکی به ازای هر100تخت بیمارستان
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: شنبه 3 اسفند 1387
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت عنوان کرد: الزامی بودن حضورناظران فنی درتولید وتوزیع تجهیزات پزشکی. ضرورت حضوریک مهندس پزشکی به ازای هر100تخت بیمارستان

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: بهداشت و درمان - عمومی

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: بر اساس ضوابط و قوانین موجود در وزارت بهداشت، حضور ناظران فنی در تمامی مراحل تولید، توزیع و ورود تجهیزات پزشکی به صورت یک حکم قانونی الزامی است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دکتر رضا مسائلی در اختتامیه پانزدهمین همایش مهندسی پزشکی ایران با بیان این مطلب افزود: طی چند سال اخیر به منظور استفاده از توان علمی مهندسان پزشکی کشور، نظارت بر تولید، توزیع ، واردات و خدمات پس از فروش به نحو مطلوبی ساماندهی و نظام مند شده است.
مسائلی گفت: هم اکنون کلیه مقررات و ضوابط مرتبط با تجهیزات پزشکی در ساخت، ورود و توزیع در چارچوب مشخص و معینی صورت می‌گیرد و بر اساس ضوابط وزارت بهداشت بهره‌گیری از مهندسان پزشکی در مراحل مختلف ساخت و عرضه تجهیزات پزشکی ضروری است. وی با اشاره به استنادهای قانونی تجهیزات پزشکی گفت: بر اساس تبصره 2 ماده 14 از قانون مقررات امور دارویی و پزشکی، ساخت یا ورود هر نوع مواد و ملزومات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و مواد اولیه باید با اجازه وزارت بهداشت صورت گیرد و ترخیص اقلام مذکور از گمرک نیز باید با تایید وزارت بهداشت باشد.
وی با بیان اینکه امروز تمام شرکتهای تجهیزات پزشکی کشور شناسنامه دار شده‌ و تحت نظارت وزارت بهداشت هستند، گفت: 450 شرکت داخلی تولید کننده تجهیزات پزشکی، بیش از550 وسیله پزشکی تولید می‌کنند که تمام این شرکتها ملزم به استفاده از ناظران فنی شده‌اند تا مراحل تولید، توزیع، ورود و مصرف این تجهیزات بر اساس استانداردهای روز دنیا تحت نظارت این ناظران فنی صورت گیرد. مسائلی گفت: قرار است از مجموع 550 وسیله پزشکی داخلی با حمایت وزارت بهداشت، استانداردهای بین‌المللی در خطوط تولید 120 وسیله پیاده شود.
وی تصریح کرد: بر اساس ضوابط وزارت بهداشت در تجهیزات پزشکی در کشور، هیچ وسیله پزشکی نباید بدون حضور فرد متخصص در مهندسی پزشکی تولید شود و مراحل مختلف ساخت تجهیزات پزشکی باید مورد تایید متخصصان مهندسی پزشکی باشد. به گفته رییس اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، این امر حضور رشته‌های مهندسی پزشکی را در کشور افزایش می‌دهد و باعث می‌شود جایگاه مهندسی پزشکی به صورت مشخص و معین در حوزه نظام سلامت کشور نظام مند شود.
مسائلی با اشاره به اینکه حضور مهندسان پزشکی در مدیریت تجهیزات پزشکی نیز ضروری است، گفت: حضور مهندسان پزشکی در فضاهای بیمارستان‌ها تعریف و تصویب شده به این صورت که به ازای هر صد تخت بیمارستان یک مهندس پزشکی باید حضور داشته باشد. مسائلی در پایان با تاکید بر اینکه نظام سلامت کشور به خدمات مهندسان پزشکی نیاز دارد، گفت: تا چند سال پیش این حوزه جایگاه مناسبی نداشت، اما طی چهار سال اخیر با فعالیت‌های وزارت بهداشت، جایگاه مهندسان پزشکی ارتقاء یافته است.

کد خبر: 8711-15801
منبع خبر:
http://ghatreh.com/news/3009097.html

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه