تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 16 تير 1399  -  20:48 اخبار  Medical Equipment در قالب طرح جامع IT وزارت بهداشت 45 هزارمرکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ به شبکه وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها می‌پیوندد
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: شنبه 19 بهمن 1387
در قالب طرح جامع IT وزارت بهداشت 45 هزارمرکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ به شبکه وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها می‌پیوندد

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: بهداشت و درمان - عمومی

در قالب طرح جامع آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت، طی دو سال آینده 45 هزار مرکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها به لحاظ شبکه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارتخانه‌ متصل می‌شود.
به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس ابوالحسن مقبل، رییس مدیریت آمار و فن‌آ‌وری‌اطلاعات وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران از راه اندازی پورتال وزارتخانه در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: از دو هفته گذشته نیز ساختمان‌های ستادی وزارت بهداشت در تهران به لحاظ شبکه‌ای به یکدیگر متصل شدند و بدین ترتیب مبادله اطلاعات به راحتی امکان‌پذیر می‌شود.
وی، با بیان این که هم اکنون فاز نخست (مطالعاتی) طرح جامع آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت به پایان رسیده است، افزود: موفقیت در اجرای این طرح مستلزم همکاری بیشتر سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها از جمله مخابرات است تا از بوروکراسی اداری خارج شویم.
رییس مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت، از موانع موجود بر سر راه اجرای این طرح را مباحث زیرساختی و هزینه‌های فراوان مخابراتی آن برشمرد و با بیان این که دولت، وزارت بهداشت را مکلف به تجهیز دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به فیبر نوری کرده است، افزود: تاکنون 90 درصد این کار به انجام رسیده است.
مقبل با بیان این که هزینه‌های مخابراتی این طرح برعهده دانشگاه‌هاست، گفت: با اجرای این طرح بستر مناسبی برای تبادل اطلاعات با صرف کمترین زمان فراهم می‌شود که البته هم اکنون در حوزه آموزش پزشکی ثبت‌نام‌های اینترنتی جایگزین ثبت نام حضوری شده است.
رییس مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت‌های خوب انجام شده در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، افزود: متاسفانه دانشگاه‌ها از اقدامات یکدیگر بی اطلاعند که این سبب موازی کاری و اتلاف منابع می‌شود؛ بنابراین مقرر شده اطلاعات دانشگاه‌ها به اشتراک گذارده شود.
مقبل، سیاستگذاری و تعریف استانداردها را از وظایف حوزه IT عنوان کرد و افزود: به علت تعدد نرم‌افزارها، خروجی ها به اشکال مختلفی دریافت می‌شود؛ از این رو با تجمیع اطلاعات روبرو هستیم.
مدیر آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت، با بیان این که برخی از این نرم افزارها برای مدت مدیدی مورد استفاده قرار گرفته است، ادامه داد: با جایگزینی یکباره نرم افزار‌های جدید روند کاری مختل می‌شود، پس در مرحله‌ نخست سعی شده با تجمیع اطلاعات گزارش‌های مدیریتی تهیه شود.
وی، از زیرساخت‌های مناسب برای اجرای طرح جامع آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت را ایجاد زبانی مشترک برشمرد و افزود: با ایجاد نرم افزاری جامع می‌توان اطلاعات مورد نیاز را به صورت یکپارچه جمع آوری کرد وبه صورت online در اختیار مراکز بهداشتی درمانی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها قرار داد.
مقبل، عصر کنونی را عصر ارتباطات و تکنولوژی دانست و یادآور شد: بسیاری از امور جاری کشور با بهره‌گیری از فن‌اوری اطلاعات تسهیل می شود و در نتیجه مردم از فواید آن بهره مند می‌شوند.
رییس مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات وزارت بهداشت، در پایان یادآور شد: با اجرای این طرح و راه اندازی شبکه دیگر نیازی به انتقال اطلاعات از طریق دیسکت و CD نیست.

کد خبر: 8711-05691
منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران ، سرویس: بهداشت و درمان - عمومی
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1285524&Lang=P

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه