تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 جمعه 20 تير 1399  -  14:47 اخبار  Medical Equipment رشته مهندسی پرتو پزشکی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد
Search
در بخشهای:
تمامی سایت
اخبار
شرکتها
تجهیزات
تماس با پرشیا شبکه
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران
عضویت در سایت
موارد قانونی
سيستم مديريت تجهيزات پزشكي pMq
موسسه خيريه بهنام دهش ‏پور
9207 عنوان کدینگ
7731 عدد محصول
1932 شرکت تجهیزات پزشکی


تاریخ خبر: دو شنبه 11 آذر 1387
رشته مهندسی پرتو پزشکی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: فناوری استراتژیک
1387/09/11

رشته کارشناسی رشته پرتو پزشکی که پیش از این مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری آن راه‌اندازی شده بود در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رشته مهندسی پرتو پزشکی در مقطع کارشناسی از رشته‌های میان رشته‌ای و یا دو یا چند رشته‌ای بوده و ترکیبی است از رشته‌های مهندسی هسته‌ای، رادیوبیولوژی، مهندسی برق، فیزیک پزشکی و پزشکی که در حد مقدماتی ارائه شده است.
هدف اصلی از مطالعه و بررسی پرتوها آن است که به پزشک در جهت انجام وظیفه‌اش یعنی تشخیص و درمان بیماری‌ها و موارد غیرطبیعی شامل فیزیولوژیکال و آناتونیکال یاری رساند.
در حال حاضر رشته مهندسی پرتو پزشکی واحد علوم و تحقیقات دارای 15 عضو هیات علمی تمام وقت، چهار عضو هیات علمی نیمه وقت و سه استاد مدعو است. همچنین 310 دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل هستند.
هدف از ایجاد این رشته، کمک به متخصصین پزشکی در سایر رشته‌ها برای تشخیص و درمان دقیقتر، بی‌خطرتر، موثرتر و بهتر است. البته به دلیل توجه به پرتوها، عمدتا متخصصین پزشکی هسته‌ای، رادیولوژی و فیزیک پزشکی از آن بهره‌مند خواهند شد. از آنجا که تمرکز اصلی روی پرتوهای یونساز (مثل اشعه ایکس و گاما) است، بنابراین می توان گفت که کاربردی انرژی و مواد هسته‌ای در حیطه پزشکی جز وظایف این رشته است.
فارغ‌التحصیلان این رشته به طور کلی در سه حوزه سازمان‌های انرژی جهت تولید رادیو داروهای مورد نیاز کشور، مراکز کلینیکی و بیمارستان‌ها جهت نظارت بر عملکرد صحیح دستگاه‌ها و اپراتورها و شرکت‌های مرتبط با مهندسی پرتو پزشکی جهت تحقیق و توسعه در طراحی و ساخت دستگاه‌ها، تعمیر و نگهداری و یا تحقیقات و تهیه نرم‌افزارهای پردازشی به منظور بهینه سازی امور تشخیص و درمان بیماری‌ها فعالیت می‌کنند.

منبع خبر: http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1245051&Lang=P 
کد خبر در سایت منبع: 8709-06114

 

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه