تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 18 فروردين 1399  -  12:19

تالارهای گفتگو دانشجویان مهندسی پزشکی "سوال"

برای عضویت اینجا را کلیک کنید.

موضوع: سوال
رأی: 
 (3 تعداد آراء)رأی: 1 2 3 4 5
تاریخ: شنبه 24 مهر 1389
توسط: (rezaaminifard) رضا امینی فرد
توضیحات:

با سلام و احترام

من دانشجوی جدیدالورود مهندسی پزشکی بالینی هستم و چندتا سوال داشتم:

آیا برنامه بلند مدتی برای دانشجویان مهندسی پزشکی وجود دارد؟

یعنی بشه گفت بعد از 4 سال کارشناسی بایستی این کار رو انجام بدهند ...یا در این کلاسها شرکت کنند... ویا با این شرکت ها در ارتباط باشندو...

خلاصه این که در پایان چه اتفاقی می افته ؟ آیا باید تبدیل بشیم به یک بازار یاب ؟

ایا می توان در ایران شروع به ساخت و تولید کرد و در بیمارستان ها کار کرد؟

بازار کار در کل چه طور است؟

شاید به من بگید شما باید قبل از انتخاب رشته این سوالات رو جواب می دادید ولی واقعا برای یک کنکوری تصمیم گیری از طریق چند مطلب و یا مشاور راحت نیست...

با تشکر

چهار شنبه 5 آبان 1389 15:21:40
offline Mollaee
کشور: Iran
موقعيت هاي شغلي مهندسي پزشكي

دوست عزيز، جناب آقاي اميني فرد
    سلام، وقت به خير

همانطور كه در پايان مطلبتون نوشتيد سواللاتي كه شما مطرح كرديد، سوالات بسيار مهمي هستند كه به نظر برخي افراد مي بايست پيش از انتخاب رشته مورد بررسي قرار بگيرد، با اين حال حتي اگر در شرايط بسيار سخت زمان انتخاب رشته هم مي توانستيد پاسخي براي اين سوالات پيدا كنيد احتمالا تا پايان دوره تحصيل پاسخهاي اين سوالات تغييرات بسياري مي كردند.

به نظر من، نه تنها در رشته نسبتا جديد مهندسي پزشكي، بلكه در هيچ رشته ديگيري هم جواب صد در صد كاملي براي سوالات مطرح شده پيدا نخواهد شد. بلكه نكته بسيار مهم ديدگاه شما و مسيري است كه خود شما انتخاب مي كنيد.

بازار (بازار كار، بازار فروش، بازار توزيع و ...) و كيفيت آموزش (آموزش دروس پايه، دروس تخصصي و به خصوص كارآموزي و فعاليتهاي دوره دانشجويي) مي توانند در راحتي و سختي و يا ميزان موفقيت شما در هريك از مسيرها تاثير داشته باشند، اما اين خود شما هستيد كه انتخاب مي كنبددر چه گستره اي به كار بپردازيد.

به نظر من حداقل گزينه هاي زير به عنوان موقعيت هاي شغلي دانش آموختگان مهندسي پزشكي وجود دارد:

• كار در مراكز درماني به عنوان كارشناس تجهيزات پزشكي و در ادامه مديريت بخش تجهيزات پزشكي (تعمير، نظارت بر تعميرات، كارشناس خريد). علاوه بر اين كارشناسان و مديران تجهيزات پزشكي مراكز درماني بر اساس تجربه هاي دوران كاري خود مي توانند در حوزه طراحي و تجهيز مراكز درماني هم فعاليت كنند.
    • فعاليت به عنوان كارشناس در ادارات تجهيزات پزشكي (معاونت درمان/اداه تجهيزات پزشكي دانشگاههاي علوم پزشكي و تعداد محدودي هم در اداره كل تجهيزات پزشكي)
    • همكاري و نظارت بر فرايند توليد
    • فعاليت به عنوان ناظر فني شركتهاي تجهيزات پزشكي
    • فعاليت در فروش تجهيزات پزشكي
    • تعميرات تجهيزات پزشكي
    • نگهداري و كاليبراسيون تجهيزات پزشكي

هر كدام از موارد فوق معايب و مزاياي خود را دارند، با اين حال شما با هر پيش زمينه اي كه داشته باشيد اگر گروه كاري مورد علاقه خود را انتخاب كنيد و به خصوص در دوران دانشجويي از فرصتها و وقت هاي آزادخود براي آشنايي با بازار كار و انتخاب حوزه مورد علاقه تان استفاده كنيد در انتخاب شغل پس از فارغ التحصيلي بسيار موفقتر خواهيد بود.

Modified in چهار شنبه 5 آبان 1389 15:22:13 by mollaee
پنج شنبه 30 تير 1390 00:32:36
offline ssb
کشور: Unknown
[no subject]

سلام دوست عزيز

با توجه به گرايش شما , تو ميتواني به عنوان مشاور خريد در بيمارستان استخدام شوي و براي توليد بايد سرمايه زياد و دوست در تمام گرايش ها داشتخ باشي. موفق باشيد

سه شنبه 26 مهر 1390 17:48:47
offline maleki.sc
کشور: Unknown
[no subject]

سلام دوست عزيز!

بايد خدمتت عرض كنم كه خيلي زرنگ باشي همون بازارياب ميشي!!

من كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي دارم و خيلي وقته دنبال كارم اما جز بازاريابي كار ديگه اي گير نياوردم و ترجيح دادم ول كنم و بيكار بگردم

مجموع: 3    صفحه: [1]

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه