تجهیزات پزشکی و مهندسی پزشکی ایران راهنمای خرید تجهیزات پزشکی ایران کدینگ تجهیزات پزشکی ایران شرکتهای تجهیزات پزشکی ایران ادارات تجهیزات پزشکی ایران واژه نامه تجهیزات پزشکی ایران استانداردهای تجهیزات پزشکی ایران مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی ایران تالارهای گفتگوی مهندسی پزشکی ایران
درباره سایت تجهیزات پزشکی ایران | اخبار و تازه ها | تماس با پرشیا شبکه | موارد قانونی | عضویت در سایت | نقشه سایت
 دو شنبه 18 فروردين 1399  -  12:39

تالارهای گفتگو نشست ها و کنفرانس ها "جشنواره ابوریحان بیرونی اردیبهشت ماه برگزار می‌شود"

برای عضویت اینجا را کلیک کنید.

موضوع: جشنواره ابوریحان بیرونی اردیبهشت ماه برگزار می‌شود
رأی: 
 (1 تعداد آراء)رأی: 1 2 3 4 5
تاریخ: چهار شنبه 9 بهمن 1387
توسط: (Mahssa) Mahssa Mohegh
توضیحات:

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: پژوهشی

رییس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) با انتقاد از برخی عدم حمایت‌ها، از برگزاری جشنواره ابوریحان بیرونی در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

علی فروغی در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به برگزاری اولین جشنواره پژوهش‌های تجربی ابوریحان بیرونی گفت: این جشنواره به منظور شناساندن و تقویت حرفه پژوهشگری در حوزه علوم اجتماعی و تحقیقات تجربی منطبق با ملاک‌های علمی و همچنین تقدیر از محققان و فعالان برتر این حوزه برگزار می‌شود.

وی با بیان این که جای خالی این جشنواره در حوزه مطالعات پیمایشی و افکار سنجی بسیاراحساس می‌شود، ‌اظهار کرد: البته این جشنواره از چند سال پیش بین شعب «ایسپا» برگزار می‌شد،‌ اما با توجه به وجود آثار بسیار خوب مطالعاتی در سطح نخبگان و پژوهشگران که متاسفانه در هیچ جا به معرض داوری گذاشته نمی‌شود، ایده برگزاری این جشنواره در سطح ملی مطرح و پیگیری شد.

رییس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران ادامه داد: البته برپایی جشنواره فارابی در حوزه علوم انسانی و اسلامی مقداری از شکاف موجود را پر کرد، اما وجه ممیزه جشنواره ابوریحان بیرونی با فارابی، مطالعات تجربی است به طوری که این مطالعات، داده داشته و در عرصه مطالعات اجتماعی باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌های ابوریحان بیرونی و فارابی و تفاوت کاری این دو اندیشمند توضیح داد: ابوریحان بیرونی اساسا یک مردم شناس بوده و برای فرضیه‌های خود به دنبال سند و مدرک بوده است و بیشترین تاکید او بر تاثیر دین و باورهای اجتماعی است. این در حالی است که فارابی در حوزه علوم انسانی به خصوص فلسفه مطالعه می‌کرده است.

فروغی خاطر نشان کرد: مطالعات اجتماعی و فرهنگی، مطالعات دین و ارزش‌ها، مطالعات شهری، منطقه‌یی و روستایی، مطالعات اقتصادی، مدیریتی و تحقیقات بازار، مطالعات حوزه سیاست و رفتار انتخاباتی و مطالعات علوم رفتاری و تربیتی از محورهای آثار ارسالی به جشنواره است.

وی با بیان این که تاکنون حدود 300 اثر به دبیرخانه ارسال شده است به ایسنا گفت: از بین این آثار حدود 80 درصد مطابق با فراخوان جشنواره بوده است که تا پایان بهمن ماه نیز امکان ارسال آثار برای شرکت در جشنواره ابوریحان وجود دارد.

رییس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) خاطرنشان کرد: یکی از اهدافی که این جشنواره دنبال می‌کند ارتقاء شان و منزلت مطالعات تجربی است. تجلیل از پژوهشگران این حوزه مانند سایر حوزه‌های از اهداف دیگر است.

وی با ابراز تاسف از آنچه شکاف بین پژوهشگر و سیاستگذار عنوان کرد، اظهار داشت: موسساتی مانند «ایسپا» وظیفه دارند، این آثار را جمع کرده و در قالب یک سیستم حرفه‌یی به نظام حاکمیتی و سیاسی بدهند که می‌تواند در قالب طرح مساله در اختیار آنها قرار گیرد، البته از گزارشات تولیدی «ایسپا» در حوزه‌های مختلف استقبال نسبتا خوبی نسبت به گذشته صورت می‌گیرد.

فروغی تاکید کرد: همچنین خروجی این جشنواره تولید علم است زیرا آثار ارسالی می‌تواند برای جامعه علمی کشور مفید باشد.

وی با انتقاد از عدم حمایت از برگزاری این جشنواره از سوی برخی دستگاه‌های دولتی، خاطر نشان کرد: دوستان ما در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری از این جشنواره اصلا استقبال نکردند و استدلال آنها این بود که این جشنواره باید بین‌المللی باشد تا مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فن‌آوری قرار گیرد، این در حالی است که استقبال خوبی از سوی «آیسسکو» و «یونسکو» از برگزاری این جشنواره صورت گرفت.

رییس مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) افزود: به دلیل استقبال از سوی سازمان‌های بین‌المللی درصددیم از سال آینده این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار شود.

به گفته وی، این جشنواره در اردیبهشت سال آینده با حضور یکی از روسای قوای سه گانه برگزار خواهد شد.

فروغی با بیان این که یکی از بخش‌های این جشنواره، فراخوان پژوهش‌های مرتبط با شعار هر سال است، گفت: از بخش‌های دیگر جشنواره، معرفی یک مرکز پژوهشی برتر و تجلیل از اساتید و دانشمدان کشور در حوزه پژوهش‌های تجربی است.
کد خبر: 8711-04174

Modified in چهار شنبه 9 بهمن 1387 08:07:25 by mahssa


پاسخی موجود نمی باشد.

بازار الکترونیکی کالا و تجهیزات پزشکی

سیستم جامع مدیریت تجهیزات پزشکی pMq

موسسه اطلاع رسانی مهندسی پزشکی پرشیا شبکه